Русский English

Тур вихідного дня

Полтавщина здавна славиться культурно-історичними памятками різних епох. Природа Полтавщини своєю красою надихала письменників і поетів, які створили відомі на весь світ твори як то: "Вечори на хуторі біля Диканьки" (М. Гоголь), чи "Наталка Полтавка" (І. Котляревський).

Полтавщина дала відомих всьому світу вчених В. Вернадського та Ю Кондратюка. Земля, культура, побут полтавського краю неповторні та унікальні.

Завітайте до нас і ми запропонуємо Вам тур "Зелений туризм" у Диканьку, Опішне та інші міста і села Полтавщини.

Кочубеївські дуби в Диканьці

Кочубеївські дуби в Диканьці Кочубеївські дуби — кілька вікових дерев, що збереглися від старовинної діброви, що оточувала родовий маєток Кочубеїв у Диканьці.

Нині під охороною держави знаходяться останні чотири дуби. Три з них ростуть рядком, один окремо, ближче до Диканьки. Дуби-велетні мають вік 600—800 років. Діаметр стовбурів 1,5-1,8 м, висота — 20-22 м. Є пам'яткою природи з 1964 року.

Миколаївська церква в Диканьці

Миколаївська церква в Диканьці

У 1794 році на місці дерев'яної була споруджена кам'яна Миколаївська церква. Її проект в стилі класицизму виконав М.О.Львов. Одним із перших він звернувся до ротондальної форми, що саме набувала поширення в культовій архітектурі. Особливо гармонійно вписується ця біла ротонда з сріблястим куполом, увінчаним позолоченим хрестом, в чудову лісову природу на околиці Диканьки.

Бузковий гай в Диканьці

Бузковий гай в Диканьці

Бузковий Гай — ботанічна пам'ятка природи. Розташована на південній околиці смт Диканьки Полтавської області. Площа 2 га. Входить до складу Регіонального ландшафтного парку «Диканський».

Бузковий гай в Диканьці

Бузковий гай в Диканьціі

За легендою, рід Кочубеїв дуже потерпав від туберкульозу, і лікар порадив графу Віктору Павловичу Кочубею посадити для його невиліковно хворої дочки Ганнусі бузковий гай, щоб його повітря хоч трохи продовжило її життя.

Диканський бузок

Диканський бузок

Краса і аромат бузку з Бузкового Гаю неповторні і мають чудодійний вплив. Тисячі людей з усіх куточків світу відвідують цю унікальну пам'ятку природи не тільки в період цвітіння, але й впродовж всього року.